U nás lepšie, ako doma...

  

Kniha roka PSK 2018

Kniha roka 2018

ČÍTAJ - HLASUJ - VYHRAJ
Info o súťaži

Kniha na tento týždeň

Serafína a starcova palica

Odporúča Viktória Salokyová
(Pobočka Sídlisko 3)

Zriaďovateľ knižnice

Logo PSK

Deň ľudovej rozprávky - súťaž pre deti

Deň ľudovej rozprávkyAhojte decká!
Ste pripravené na nové dobrodružstvá s ľudovými rozprávkami Pavla Dobšinského? Určite už netrpezlivo čakáte na vyhlásenie ďalšieho Dňa ľudovej rozprávky... Prečítali ste už snáď všetky ľudové rozprávky, ktoré pán Dobšinský napísal a preto určite ľahko splníte súťažnú úlohu, ktorú sme pre vás nachystali tento rok.
Napadla vám niekedy otázka: „A čo bolo ďalej?..." Zamysleli ste sa nad osudom hlavných hrdinov? Aké ďalšie dobrodružstvá skrýva známy záver rozprávky „A žili šťastne až do smrti..."? Popusťte uzdu svojej fantázii a skúste vymyslieť vtipné pokračovanie rozprávky a pripravte svojim obľúbeným hrdinom nečakané prekvapenia, zážitky a zaveďte ich do neobvyklých miest! Prečítajte si uvedené rozprávky zo zoznamu (zoznam je uvedený na konci článku) a vyberte si jednu, ktorá sa vám najviac zapáčila (viac rozprávok zvyšuje šancu na výhru :). Či už zvolíte príbeh, komiks alebo nám pokračovanie zveršujete – to už necháme na vás. Už teraz sa tešíme na všetky vaše práce!

Obľúbené čitateľské knižky sú pre vás prichystané i tento rok. Známkujte, kreslite, zdobte a podpísané ich vložte do obálky spolu s príbehom.

Neviete, čo je Čitateľská knižka? To je knižka, do ktorej zapisujete známky Vašim predčítačom, t.j. ľuďom, ktorí Vám tento mesiac budú čítať rozprávky nahlas. Viac informácií a vzor knižky nájdete tu: Murova čitáreň - Deň ľudovej rozprávky 

Dôležité! Nezabudnite na každý príbeh (a samostatne na každú ilustráciu, aj čitateľskú knižku) napísať svoje meno, triedu a školu (prípadne knižnicu), do ktorej chodíte, aby sme presne vedeli, kam ceny odoslať:) Ceny a odmeny budú doručené najneskôr do konca školského roka 2014/2015.

Uzávierka súťaže je 31. 3. 2015.

Vaše súťažné práce a Čitateľské knižky môžete odovzdať v našej knižnici, my ich za Vás všetky pošleme do Trenčína, kde sa súťaž bude vyhodnocovať.

Zoznam rozprávok:
O dvanástich mesiačikoch
Trojruža
O chudobnom mlynárovi
Zakliata hora
Zlatovláska
Drevená krava
O troch grošoch
Ako šlo vajce na vandrovku
Tri holúbky
Soľ nad zlato 

Deň ľudovej rozprávky organizuje: Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne
Projekt zastrešuje a podporuje: SAK - Slovenská asociácia knižníc
Projektu pomáha: Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove a Murova čitáreň

Chcem, aby...

Chcem, aby v knižnici...

Kliknite a napíšte nám svoj nápad.

Otestuj sa knihomoľ

Poznáte svet historických romanc z pera Jany Pronskej? 
Otestujte sa v nasledujúcom kvíze.

STE PRONSKOMIL?

Staršie kvízy

dikda

Spolupráca

 FPU logo1 modre
logo prešov s popisom

SKN logo F
parlamentna

knihy na dosah

 

Mňam!

varime s kniznicou

Obľúbené lahôdky pripravené a otestované
knihovníčkami našej knižnice.