U nás lepšie, ako doma...

  

Dobrovoľníctvo verzus práca

Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. a knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove vás pozývajú  na diskusiu za okrúhlym stolom k téme:  

Dobrovoľníctvo verzus práca

s pani PhDr. Soňou  Gaborčákovou, poslankyňou NR SR 

8. decembra 2016 o 10:30 hod.

Knižnica P.O. Hviezdoslava, Hlavná 139 v Prešove.  

Cieľom stretnutia je prediskutovať efektívnosť využívania „dobrovoľníckej služby“ -  nástroj nezamestnaných, ktorý realizujú ÚPSVaR v SR ako aktívne opatrenie na trhu práce. Dobrovoľnícka služba je forma aktivácie uchádzača o zamestnanie (UoZ) vykonávaním dobrovoľníckej činnosti, ktorej cieľom je získanie praktických skúseností pre potreby trhu práce. Ako využívajú toto opatrenie organizácie pôsobiace v sociálnej oblasti? Je podpora organizácií, ktoré prijímajú „dobrovoľníkov“ evidovaných na ÚPSVaR dostatočná ? Ak dobrovoľníka na prácu treba zaškoliť, usmerniť a kreovať jeho pracovné návyky sú výdavky primerané ? 

Stretnutím dávame priestor pre vaše poznatky, skúsenosti a postrehy z tejto činnosti, ale aj námety na zlepšenie nástroja a jeho uplatňovania v našej práci.   

Prihlásenie sa do 5. decembra 2016.

www.dobrovolnictvopo.sk

 

Bc. Juliana Hajduková, 

predsedníčka PDC 

Prešovského dobrovoľníckeho centra

0908/217080; email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Toto podujatie  je realizované v rámci projektu podporeného  z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“,  ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

Chcem, aby...

Chcem, aby v knižnici...

Kliknite a napíšte nám svoj nápad.