U nás lepšie, ako doma...

  

LETNÝ VÝPOŽIČNÝ ČAS

Upozorňujeme ctených návštevníkov na zmenu výpožičného času počas letných prázdnin. 

Letný výpožičný čas je platný od 1. júla 2019 do 1. septembra 2019

Centrálna požičovňa (Levočská 1)
Čitáreň
(Hlavná 139)
Oddelenie inojazyčnej literatúry 
(Hlavná 139)
Centrum regionálnych dokumentov
(Hlavná 139)
Slniečko
(Hlavná 16)
Pobočka Sekčov
(Exnárova 5)
Pobočka Šváby
(Švábska 27)
Pobočka Sídlisko 3 - Centrum
(Prostějovská 35)
Pobočka Sídlisko 2 - Centrál
(Čsl. armády 29)

Na vrátenie kníh v čase, keď bude knižnica zatvorená, ponúkame možnosť vrátiť knihy do Biblioboxu, ktorý sa nachádza pred budovou knižnice na Hlavnej 139 (Stará mestská škola). Knihy budú z čitateľského konta odpísané nasledujúci pracovný deň.

 

Július Belan - Hosť festivalu Prešov číta rád 2018

Július BelanSpisovateľ
(*1987, Bratislava)

Písanie rozprávok beriem ako poslanie a verím, že aj prostredníctvom nich dokážem na detských tvárach vyčarovať úsmev, dačo užitočné im v príbehoch dať a samozrejme ich viesť k dobru a čítaniu.

Predstaviteľ najmladšej generácie autorov detskej literatúry začal písať hneď, ako sa to naučil, keď mal 7 rokov. Vymyslené príbehy si zapisoval najskôr do zošitov, neskôr už používal písací stroj. Medzitým absolvoval obchodnú akadémiu a po nej študoval na Právnickej fakulte. V súčasnosti pracuje v justícii a popritom stále píše.
Jeho sen stať sa spisovateľom sa naplnil v roku 2013, kedy debutoval knihou o štvorici nerozlučných kamarátov snehuliačikov a o rok napísal aj pokračovanie ich príbehov. Po úspechu snehuliakov si trúfol aj na náročnejšiu tému a predstavil príbeh o šikanovanom chlapcovi a jeho priateľstve so stromami. Výber námetu nebol náhodný, keďže autor sa aktívne podieľa nielen na kampaniach za ochranu našej planéty, či podporu detského čítania, ale angažuje sa i v kampani proti detskej šikane. A kým ďalšie dve knihy boli plné dobrodružstiev a vtipu zo sveta mladého nádejného futbalistu Carlosa, vo svojej ostatnej knihe opäť zmenil žáner. Mladým čitateľom ponúkol napínavý detektívny príbeh s premyslenou zápletkou a precízne vystavanou dejovou líniou, odohrávajúci sa vo svete ovocia a zeleniny. Rozmanitosť jeho kníh korešponduje s jeho zámerom podporiť čítanie u detí, rozvíjať ich fantáziu a zároveň hravým spôsobom priniesť aj potrebné poučenia do ich života.

Tajomný prípad agenta Bananyho Daj gól, Carlos! Prihraj, Carlos!
Tajomný prípad agenta Bananyho
(2017)
Daj gól, Carlos!
(2017)
Prihraj, Carlos!
(2016)
Kto si trúfne na Peťa? Kamaráti zo Snehuliakova 2 Kamaráti zo Snehuliakova

Kto si trúfne na Peťa?
(2016)

Kamaráti zo Snehuliakova 2
(2014)
Kamaráti zo Snehuliakova 1
(2013)

 

Tvorba pre deti

Prečítané leto

Prečítané leto - kalendár

Prešov číta rád

Prešov číta rád

Chcem, aby...

Chcem, aby v knižnici...

Kliknite a napíšte nám svoj nápad.