U nás lepšie, ako doma...

  

LETNÝ VÝPOŽIČNÝ ČAS

Upozorňujeme ctených návštevníkov na zmenu výpožičného času počas letných prázdnin. 

Letný výpožičný čas je platný od 1. júla 2019 do 1. septembra 2019

Centrálna požičovňa (Levočská 1)
Čitáreň
(Hlavná 139)
Oddelenie inojazyčnej literatúry 
(Hlavná 139)
Centrum regionálnych dokumentov
(Hlavná 139)
Slniečko
(Hlavná 16)
Pobočka Sekčov
(Exnárova 5)
Pobočka Šváby
(Švábska 27)
Pobočka Sídlisko 3 - Centrum
(Prostějovská 35)
Pobočka Sídlisko 2 - Centrál
(Čsl. armády 29)

Na vrátenie kníh v čase, keď bude knižnica zatvorená, ponúkame možnosť vrátiť knihy do Biblioboxu, ktorý sa nachádza pred budovou knižnice na Hlavnej 139 (Stará mestská škola). Knihy budú z čitateľského konta odpísané nasledujúci pracovný deň.

 

Katarína Škorupová - Hosť festivalu Prešov číta rád 2018

Katarína ŠkorupováEditorka, prekladateľka a spisovateľka
(*1975, Bratislava)

Čo všetko musí človek udržať v hlave, aby mohol byť redaktorom? A ako sa to robí, aby aspoň polovicu nezabudol? O tom všetkom som sa chcela dozvedieť už na vysokej škole, ale nikto mi to nepovedal.

Vyštudovala Slovenský jazyk a literatúru na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, so zámerom stať sa redaktorkou, aby si mohla celý život čítať. A to sa jej podarilo. Istý čas síce učila slovenčinu, ale čoskoro už pracovala vo vydavateľstve Orbis pictus Istropolitana. Najskôr pripravovala učebnice, potom sa v iných vydavateľstvách venovala beletrii a detskej literatúre. Dnes si už ako editorka vo vydavateľstve Slovart nielen číta, no čoraz častejšie aj píše. Spočiatku to síce boli len preklady iných autorov, postupne sa však prepracovala i k vlastnej tvorbe, keď prevzala štafetu po Róbertovi Beutelhauserovi pri tvorbe ďalšej epizódy z Našich hrôzyplných dejín. Potom sa spolu s Vierou Janusovou vybrala na výlet do rozprávok a priniesli výber 25 príbehov z celého sveta. Po ňom vydala v češtine knihu pre kreatívne slečny, ktoré rady vystrihujú a nalepujú, aby si mohli vytvoriť rodinný album plný najkrajších spomienok. Nasledoval krásny príbeh s kopcom srandy o dievčati s bujnou fantáziou, pri ktorom nuda nehrozí malým ani veľkým. Nedávno sa spolu s Gabikou Futovou vydali do sveta tlačiarenských škriatkov a o tom, ako to tam vyzerá, sa dozviete čoskoro. Teda, ak do toho nezasiahne nejaký zabudnutý tlačiarenský škriatok.

Hups, Rups a Šups Anča z pomaranča Já a moje rodina
Hups, Rups a Šups
(s Gabikou Futovou, 2018)
Anča z pomaranča
(2017)
Já a moje rodina
(2016)
O Zlatom vajíčku Ako uloviť mamuta  
O zlatom vajíčku a iné rozprávky
(s Vierou Janusovou, 2015)
Ako uloviť mamuta
(2014)
 

Prečítané leto

Prečítané leto - kalendár

Prešov číta rád

Prešov číta rád

Chcem, aby...

Chcem, aby v knižnici...

Kliknite a napíšte nám svoj nápad.