U nás lepšie, ako doma...

  

Marka Staviarska - Hosť festivalu Prešov číta rád 2018

Marka StaviarskaSpisovateľka, produkčná
(*1985, Prešov)

Mať otca spisovateľa a scenáristu a ešte aj s dobrodružnou povahou, vás ovplyvní a ani si to sami nevšimnete. A keď sa mi narodila dcéra, moja mamka povedala: Marka, vždy si vravela, že keď raz budeš na materskej, napíšeš knižku pre deti. Mala pravdu. Tak som začala.

Pochádza z umeleckej rodiny, dedko Štefan sa venuje spisovaniu regionálnych dejín a otec Víťo je známy scenárista a spisovateľ. Vyštudovala filmovú produkciu na Vysokej škole muzických umení v Bratislave a pracovala ako filmová produkčná. V roku 2012 založila so svojou spolužiačkou a kamarátkou Zuzanou Dušičkovou produkčnú spoločnosť a vydavateľstvo Zum Zum.
Okolo filmu sa točí odmalička a už počas štúdia premýšľala, ako priblížiť svet filmu iným, najmä deťom. Po narodení dcérky sa rozhodla tento nápad zrealizovať a napísala knihu pre deti, kde hravým a vtipným spôsobom cez dobrodružstvá malej hrdinky opisuje všetko, čo sa týka výroby filmu. Kniha bola preložená do češtiny i angličtiny. Úspech jej debutu ju povzbudil k napísaniu ďalších troch detských kníh.

Príšeráci Opováž sa toto prečítať! Eliška a jej kamaráti
Príšeráci
(2017)
Opováž sa toto prečítať!
(2016)
Eliška a jej kamaráti
(2014)
  Marínka somarinka  
  Marínka Somarinka
(2014)
 

 

Prešov číta rád

Prešov číta rád

Chcem, aby...

Chcem, aby v knižnici...

Kliknite a napíšte nám svoj nápad.