U nás lepšie, ako doma...

  

Kniha na tento týždeň

Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť

Odporúča Andrea Sivaničová
(Bibliografické oddelenie)

 

Piknikové čítanie - Prešov číta rád 2019

Piknikové čítanie - Prešov číta rád 2019Srdečne Vás pozývame na tretie Piknikové čítanie, ktoré sa od roku 2017 pomaly stáva tradičnou súčaťou nášho festivalu Prešov číta rád. Aj keď nám vlani čítacie pikniky trochu kazilo počasie, aj tak ste sa zapojili, dokonca až v Bostone v USA. Aj preto opäť zapájame nielen naše mesto, ale celý svet, lebo veď my sme všade (namiesto my si doplňte, čo sa Vám hodí: Prešovčania, Šarišania, Východniari, Slováci...).

Termín:
25. september až 27. september 2019

Kto sa môže zapojiť?
Hocikto. Môže to byť triedny kolektív, ale aj dvojica priateľov, priateliek, frajerov, manželov, súrodencov, kamošiek... Podmienkou sú minimálne dvaja ľudia a hocikoľko (teda aj nula) zvierat.

Ako má piknik prebiehať?
Vyberiete si deň (stredu, štvrtok alebo piatok), aj keď piknik si môžete pokojne zopakovať aj každý deň.
Vezmete si knihu/knihy, deku a nejaké občerstvenie. (deka nie je podmienkou, ale predsa len, na zemi sa lepšie sedí na nej.) A foťák. Stačí v mobile samozrejme.
Nájdete si miesto niekde vonku. (Môže to byť niečo, čo je blízko - trebárs školský dvor, dvor medzi blokmi, park a podobne alebo môžete vybehnúť niekam, kde to je pekné, zaujímavé, nezvyčajné - trebárs do lesa medzi srnky).

Čo potom, keď máme splnené všetky predchádzajúce body?
Nuž, začína Piknikové čítanie. Máte knihu a občerstvenie, môžete ležať, sedieť alebo sa len tak povaľovať a pritom čítať. No a pritom by ste sa mali aj odfotiť.

Čo s fotkami z Piknikového čítania?
Aby sme Vám uverili a aby sme Vás mohli zaznačiť do našej piknikovo-čítacej mapy, potrebujeme, aby ste nám svoje fotky poslali na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Do predmetu, prosím uveďte hashtag #piknikovecitanie. Ak fičíte na Instagrame, môžete svoju fotku rovno zverejniť aj tam, ale s dvoma hashtagmi: #presovcitarad a #piknikovecitanie. Tie značky sú pre nás veľmi dôležité, podľa nich si Vás ľahšie nájdeme.

Piknikovú mapu uverejníme po zozbieraní Vašich fotografií.

Bude nejaká odmena?
Áno bude. Pre každú skupinu (rozumej aj dvojicu), od ktorej dostaneme piknikovú fotku alebo video, máme pripravený sympatický jesenný darček.

Je niečo stále nejasné?
Pýtajte sa cez e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo cez naše konto na Facebooku.

Tešíme sa na Vaše fotky a zážitky.
#presovcitarad
#piknikovecitanie

Fond na podporu umeniaZ verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako Hlavný partner projektu.

Chcem, aby...

Chcem, aby v knižnici...

Kliknite a napíšte nám svoj nápad.