U nás lepšie, ako doma...

  

Kniha na tento týždeň

Vzdelaná

Odporúča Eva Kaščáková
(Centrálna požičovňa)

 

Mikulášska burza

mikulasska burzamMIKULÁŠSKA BURZA
10. decembra 2019 od 13:00 hod.
Knižnica P. O. Hviezdoslava, pobočka Sídlisko 3 - Centrum, Prostějovská 35

V predvianočnom období je v Prešove veľa krásnych charitatívnych podujatí. Medzi ne už tradične patrí aj Mikulášska burza, ktorá sa teší priazni čitateľov i zvedavých návštevníkov. Po úspechu predchádzajúcich ročníkov sa Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove rozhodla zorganizovať toto podujatie už štvrtý raz.

V utorok, 10. decembra 2019, sa priestory knižnice na Sídlisku 3 premenia na malú vianočnú tržnicu plnú kvalitných kníh a rodinnej atmosféry.

Vianočná burza v knižnici je špecifická najmä samotným darom. Vybranej organizácii alebo skupine darujeme pod stromček totižto celý svet... Ako? Skrz knihu. Tento malý zázrak pomáha ľuďom na celom svete denno-denne odpútať sa od reality, ktorá so sebou prináša okrem úsmevu často aj smútok a starosti.

Knižnica P. O. Hviezdoslava sa rozhodla tohtoročný výťažok 4. ročníka Mikulášskej burzy venovať na nákup kníh, ktoré poputujú Občianskemu združeniu MyMamy v Prešove. Cieľom je vytvoriť malú knižnicu, ktorú budú môcť využívať všetky mamičky s deťmi ubytované v Bezpečnom dome v Prešove.

AKTUALIZÁCIA

S ohľadom na piatkovú udalosť sme sa s Bezpečným domom MyMamy dohdli, že výťažok z Mikulášskej burzy zašleme na transparentný účet mesta Prešovo na pomoc ľuďom z bytovky na Mukačevskej ulici.

Knihovníčky aj tento rok oprášia svoje talentované rúčky a okrem kníh v burze nájdete aj rôzne čačky-mačky, vianočné dekorácie, a to všetko v „handmade“ kvalite. Zároveň je to skvelá možnosť ako sa v predvianočnom období na chvíľu zastaviť, stretnúť sa a porozprávať s ľuďmi zo svojej komunity v útulnom prostredí knižnice. Ani tento rok nebude chýbať vianočné občerstvenie, či niečo ľahké na zahriatie tela aj duše.

Zastavte sa aj Vy 10. decembra 2019 v knižnici na Sídlisku 3 v Centrume a podporte Mikulášsku burzu 2019.

Chcem, aby...

Chcem, aby v knižnici...

Kliknite a napíšte nám svoj nápad.