U nás lepšie, ako doma...

Kniha roka PSK 2018

Kniha roka 2018

ČÍTAJ - HLASUJ - VYHRAJ
Info o súťaži

Kniha na tento týždeň

hana

Odporúča Táňa Dubecká
(Pobočka Sídlisko Šváby)

Ilustrátorský Olymp

Srdečne vás pozývame na výstavu ilustrácií, ktoré boli ocenené najvyššími oceneniami Bienále ilustrácií Bratislava v polstoročnej retrospektíve.

15.8. - 20.9.2016

Centrum regionálnych dokumentov, Hlavná 16, Prešov

Výstava predstavuje diela nositeľov najvyšších ocenení Bienále ilustrácií Bratislava (Grand Prix BIB a Zlaté jablko BIB) v päťdesiatročnej retrospektíve tohto medzinárodného podujatia. Diváci majú možnosť zalistovať si v kolekcii takmer 150 bohato ilustrovaných kníh pre deti a mládež z 36 krajín sveta, ktoré pochádzajú z fondov Knižnice BIBIANY v Bratislave. Knižnú zbierku sprevádza aj súbor knižných ilustrácií, za ktoré ich autori získali prestížne ocenenie Grand Prix, čo poskytuje návštevníkovi komplexný pohľad na ilustráciu – ako svojbytné umelecké dielo, ale aj ako súčasť knižného produktu. Ide o unikátnu putovnú výstavu, ktorá v uvedenom rozsahu ešte nikdy nebola sprístupnená takému širokému publiku - navštívi postupne vyše 26 knižníc, galérií a ďalších kultúrnych inštitúcií na Slovensku a v blízkom zahraničí.

Ilustrátorský Olymp

Nájdete nás na

soc facebook soc google plus soc twitter