14. február pozná väčšina ľudí ako Deň sv. Valentína. My knihomoli máme o jeden dôvod na oslavu navyše. 14. február je tiež Medzinárodným dňom darovania kníh. Naša knižnica sa do tohto dňa rozhodla zapojiť pod heslom ‘‘darujte a budete obdarovaní‘‘. Každý, kto príde do knižnice a daruje jednu zo svojich kníh, bude obdarovaný knihou od našej knižnice. Knihy, ktoré nám darujú čitatelia budú ďalej prerozdelené organizáciám, ktoré to potrebujú a niektoré z nich budete môcť nájsť v našej staničnej knižnici. Táto akcia sa bude konať 14. februára 2020 na všetkých pobočkách knižnice počas otváracích hodín.

Milí čitatelia, srdečne Vás pozývame na besedu s manželmi Kucharčíkovými na tému ’’Manželstvo ako budovanie jednoty’’. Beseda sa uskutoční v rámci Národného týždňa manželstva 14.2.2020 o 16:30 v Krajskej knižnici P.O. Hviezdoslava, Hlavná 139, Prešov.

Zároveň budeme počas celého Národného týždňa manželstva (10. – 16. februára 2020) registrovať manželské páry zdarma. Stačí, ak obaja manželia prídu spolu na akúkoľvek pobočku našej knižnice, preukážu sa rovnakým menom na občianskych preukazoch a získajú členské na rok zdarma. (Platí pre nových aj súčasných čitateľov.)

Do Národného týždňa manželstva 2020 sa zapoja aj iné kultúrne organizácie Prešovského samosprávneho kraja. Podrobný program si môžete pozrieť tu.

Srdečne vás pozývame na pravidelné mesačné stretnutie Klubu bylinkárov dňa:

4. februára 2020 - utorok, o 14,00 hod.
Hlavná 139, 2. poschodie, oddelenie CRD

Téma:
1. Arónia čiernoplodá - superliečivá
2. Recepty z arónie: šťava, sirup, nátierka
3. Diskusia, záver

Milé mamičky, podujatie pre Vás a pre Vaše deti, Štvornožky ku knihám, dostáva krídla aj v roku 2020. V snahe priblížiť sa Vám ešte viac, sa toto podujatie realizuje na všetkých pobočkách. Pravidelne sa teda budeme stretávať vždy druhú stredu v mesiaci o 10:00 hod., a to v Detskej knižnici Slniečko a na pobočkách Sídlisko 3, Sídlisko 2, Sekčov a Šváby.
Termín nášho najbližšieho stretnutia je 12. február 2020 o 10:00 hod. Téma na február: Tučniaky a iné zimné zvieratká. Budeme si čítať rozprávku o tučniakovi, rozprávať sa budeme o zvieratkách, ktoré žijú vo veľkej zime a tešiť sa môžete aj na tvorivé dielne

S deťmi sa môžete tešiť aj na čítanie rozprávky od Katky Koščovej, ktorá zavíta k nám do knižnice. Chcete vedieť kde a kedy? Hmmm, tak to Vám neprezradíme. Objaviť sa totiž môže kedykoľvek a na ktorejkoľvek našej pobočke. My sa už tešíme. A čo Vy? A nezabudnite, podujatie bude pre Vás každú druhú stredu v mesiaci pripravené na všetkých našich pobočkách. Vhodné pre deti vo veku od 1 do 4 rokov.

Tešíme sa na Vás. Do skorého videnia a do štvornožkovania. ️

Podujatie je spoplatnené sumou 1 € na každé dieťa. Utŕžené peniaze budú použité na nákup materiálu na tvorivé dielne. Ďakujeme.